Proč jsme celá rodina vegetariáni? Co takhle pohled vědy…

Celá rodina jsme od roku 2011 lakto-ovo vegetariáni – jako nejvíce lidí na světě. Proč? No, nejen že jsme procestovali lán Světa. A v Indii s baťůžky také byli, kroutící hlavou nad “hygienou” v této zemi, kupodivu ovšem vesměs zdravější a šťastnější nežli my, na Západě. To byla jedna z kličových změn chápání nad změnou stravování.

Druhá byla věda – tak se podívejte na perfektní vysvětlení – z TEDexu. (zároveň se nebojte podívat i na předchozí TEDex vystoupení Dr Gregera).

Třetí přišla sama – pochopení, vnitřní povznesení, etika.

Dr. Greger nezištně každý rok zpracovává vědecké studie a ukazuje, co je skutečná věda, nikoliv ta placená korporacemi. Jeho originální projekt je zde: http://www.NutritionFacts.org.

No a v praxi vypadá zdravý jídelníček jak?

No a ano, Dr. Greger mluví o veganském zůsobu stravování, já vím. Leč cesta po Indii mne přesvědčila že majorita lidské populace jsou lakto-ovo vegetariání (alias vajíčka a mléčné produkty povoleny) a tak zůstávám u toho (a celá rodina tak žijeme), co jsem na vlastní oči viděl, zažil a pochopil. Samozřejmě že vegani jsme často také – vajíčka i sýr jíme výjmečně a v létě bych o sobě mohl dokonce tvrdit, že jsem raw vegan – ale proč?

Pointa není v tom, jak si říkáme, ale jak o stravě přemýšlíme a jak jí dodržujeme, jak se vzděláváme a stoupáme po cestě pochopení – jinak řečeno, život je cesta, ne pojmenování.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s